U18 leány kosárlabda EB: továbbra is veretlenül az élen

2014. 07. 24.

A magyar U18-as leány kosárlabda válogatott három nanjingi résztvevővel a soraiban biztosan halad az elődöntő felé a romániai Európa-bajnokság B diviziós tornáján.

A magyar csapat az angolok ellen már a mérkőzés elején tudatta ellenfelével, ki is az igazi úr.
Kiváló játékkal már a félidőben megnyugtató előnyt sikerült kiharcolni, majd ahogy történt kedden, csütrötökön is jött az a bizonyos harmadik negyed, ami érdemben eldöntötte a találkozó sorsát.

A feldobás után, rögtön az első támadásból sikerült Nagy révén vezetést szereznünk. Az angolok kicsit beragadtak és 7-0-ra elhúztunk, majd Gayle triplája után megszülettek az első brit pontok is (3-9). Nagyszerűen játszottak lányaink, futottak, leindították ellenfelüket, és Nagy vezérletével megléptünk 18-7-re. Russel kosarával próbált zárkózni Anglia, de Horváth a negyed végén két büntetőt értékesített, így nyolc pontos vezetés tudatában készülhettek lányaink a második negyedre (12-20).

Weninger duplájával indult a második etap, majd Gayle dobott egy tempót (14-22). Kaposi két támadás alatt dobott három pontot, amire Angliának nem volt válasza, a papíron hazai csapatként szereplő szigetországiak nem igazán találták a játék ritmusát. A védekezéseik és a támadásaik sem voltak elég kifinomultak ahhoz, hogy felzárkózzanak. Mészárosné Kovács Andrea csapata kíméletlenül kihasználta a hibákat, és már 29-16-ra vezetett, amikor az angolok egy kis életjelet mutatva , egy 6-0-ás rohamot produkálva közelebb tudtak jönni (22-29). Beállt a csapatok közti nagyjából 10 pontos differencia, ez egészen a félidőig kitartott. A félidő utolsó kosarát Nagy dobta, így 35-28-as magyar vezetéssel mehettek egyet fújni a lányok.

Davies kettesével indult a második fele a mérkőzésnek, de keddihez hasonló szenzációs játékkal, egy 15-0-s periódust követően már 45-30-ra vezetett a Kuttor vezényelte válogatott. A magyar kiválóság már 13 pontnál tartott a harmadik etap közepén. Russel és Jones révén gyors egymásutánban négy angol pont termelődött, de ez sem törte meg csapatunkat, ott folytatták, ahol abbahagyták (36-52). Anglia minden erejét bevetette, de ez sem segített. Böröndy és Jones kosarai zárták a játékrészt, 56-40-re vezettünk harminc perc után.

Gayle triplát hintett, Böröndy duplát – így kezdődött a záró szakasz (43-58). Kuttor ziccere után időt kértek az angolok, de ez sem igazán használt, Dubei hárompontossal jelezte, ezzel sem lehet őket kibiccenteni a koncentrált játékból (45-65). Nagy gól jó plusz egyes akciója után már huszonöt volt a két csapat közti különbség (45-70). Dubei kettese jelentette a végszót, folytatás csütörtökön, Izrael ellen.