Újabb Eb-selejtezőt nyert a női válogatott

2012. 07. 12.

Hazai sikerrel folytatta az Európa-bajnoki selejtezősorozatot a női kosárlabda-válogatott, amely hetedik, utolsó előtti mérkőzésén remek hajrával legyőzte az izraelieket Sopronban.

A továbbjutás szombaton dől el az ukrajnai találkozón.

A nemzeti csapat hat meccs után 4/2-es mérleggel lépett pályára az izraeliek ellen, akiket júniusban 64-46-ra legyőzött Rishon Le Zionban. A 3/3-as mutatónál tartó vendégeket fűthette, hogy azóta meglepetésre legyőzték a csoportban éllovas fehéroroszokat, ugyanis gyorsan előnyhöz jutottak Sopronban. A hazai válogatott három és fél perces kosárcsendje miatt csak 14-20-ról indult a második negyed. A nemrég honosított Quigley Allie révén a rengeteg triplakísérletet elrontó magyar csapat 26-26-nál, majd 30-30-nál is utolérte ellenfelét, de a vezetést nem tudta átvenni. A félidőben 30-34 volt az állás.

Térfélcsere után a januárban kinevezett Stefak Svitek együttese egy pontra felzárkózott (41-42), de - bár kétszer annyi lepattanót szedett, mint az izraeliek - ennél közelebb nem tudott kerülni. A 28. percben aztán megtört a jég: Honti Kata büntetőivel a 3. perc óta először ismét "itt" volt az előny. Az 50-52-ről kezdődő zárószakaszban a magyaroknak aztán sikerült végérvényesen a hosszú időn át 55 ponton ragadó riválisuk fölé kerekedni.

A válogatott legjobbja a 20 ponttal záró Quigley lett.

A hét mérkőzés után 5/2-es mérlegnél tartó magyarok szombaton Ukrajnában fejezik be az Eb-selejtezősorozatot, a csoportból az első két helyezett jut ki a jövő évi, franciaországi kontinenstornára. Ha a magyarok nyernek Juzsnijban, akkor biztosan utazhatnak az Eb-re.

Eredmények:
MAGYARORSZÁG–IZRAEL 73–66 (14–20, 16–14, 20–18, 23–14), Sopron, Vezette: Juras (szlovén), Olaru (román), Yalman (török)
MAGYARORSZÁG: Honti 13/3, Simon 12, Quigley 20, Vajda 6/3, Horti 10 Csere: Raksányi, Szécsi, Nagy-Bujdosó 12, Zsovár, Laklóth
IZRAEL: Cohen 19/9, Doron 14/6, Ganor 4, Elohim, Levitsky 10 Csere: Fleischer 3, Zairy 2, Abramzon 11/3, Kolodny, Oren 3/3, Levy
Fehéroroszország-Ukrajna 68-60

Az állás: 1. Fehéroroszország 14 pont/8 mérkőzés, 2. Magyarország 12 /7, 3. Ukrajna 11/7, 4. Izrael 10/7, 5. Portugália 7/7