Újabb pécsi siker az Adria-ligában

2012. 09. 26.

A PEAC-Pécs másodszor is győzött a női kosárlabda Adria-ligában: Belgrádban a szerb Vozdovac ellen nyert 69–64-re fordulatos mérkőzésen.

A vasárnap Újvidéken aratott győzelem után kedden este Belgrádban szerepelt a PEAC-Pécs, melynek helyzetét nehezítette, hogy rutinos játékosa, Czukor Tünde ujjsérülést szenvedett, így nem léphetett pályára.

A találkozó pécsi szempontból nagyon rosszul kezdődött, 12–2-re elhúzott a szerb csapat. A negyed végére felzárkózott a PEAC négy pontra, 21–17-es eredménnyel zárult az első játékrész.

A második negyed közepére a pécsi együttes átvette a vezetést. A félidei szünetre 39–35-ös pécsi vezetéssel vonulhattak a csapatok.

A harmadik negyedet 8–2-es rohammal kezdte a baranyai alakulat, és akár el is dönthette volna a találkozót, de a Vozdovac kilencpontos hátrányból felzárkózott egy pontra, a negyedet viszont 54-49-es vezetéssel zárta a Pécs.

A negyedik negyed elején még tartotta a kiharcolt ötpontos különbséget a PEAC, ám a házigazda távolról, majd büntetőből is betalált, és a pécsi időkérés után is a hazaiak szereztek pontokat, így a vezetést is átvették 59–56-ra. Szoros végjátékban fordított a Pécs, három perccel a lefújás előtt 62-61-re vezetett. A 38. percben a legjobbkor jöttek a PEAC-nak a távoli pontok, először Fűrész, majd Horváth talált be a vonalon kívülről. Az utolsó percben még egy-egy büntető esett mindkét oldalon, a szerbek triplakísérletei nem sikerültek, így a mérkőzést 69–64-re a PEAC-Pécs nyerte meg.

MESTERMÉRLEG
Zseljko Djokics:
– Három nap alatt két kőkemény meccset játszottunk, s mindkettőt megnyertük, elégedett lehetek. Főleg, mert ez is mutatja, fizikálisan jól felkészültünk az évadra. Az előző kiírás elődöntősével szemben tudtunk ugrani, futni, s ugyan a dobóformánk még nem az igazi, nagyot küzdöttünk, jó ritmusban kosaraztunk. Amivel nem vagyok elégedett, az a harminc eladott labda, ám ezt sok energiával pótoltuk. Remélem ez a két győzelem nagy motiváció lesz csapatom számára a folytatáshoz és az előttünk álló munkához!

NŐI KOSÁRLABDA, ADRIA-LIGA 2. FORDULÓ
VOZDOVAC (szerb)–PEAC-Pécs NKK 64–69 (21–17, 14–22, 14–15, 15–15), Belgrád, 100 néző. V: Disevic, Ignjatovic, Palo (bosnyákok)
VOZDOVAC: Vrancsics 13, Katics 16/6, Radovics 21, Sztankovics, Kovacsevics 11/3. Cs: Angelkovics, Boskovics 1, Marinkovics 2
PEAC: FŰRÉSZ D. 12/3, Barbour 14, Csutorás, Horváth L. 8/3, Jaeschke 18. Cs: Dusanics 4, Szamosi 10, Czirják 3/3, Balla