Újabb tíz magyar érem az ifjúsági kajak-kenu Eb-n

2013. 07. 01.

A szombaton 1000 méteren szerzett kilenchez vasárnap 500-on hat érmet tettek hozzá a magyar versenyzők a poznani ifjúsági és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokságon, s ehhez jött még zárásként a 200 méteren begyűjtött további négy dobogós helyezés.

Vasárnap délelőtt a fél kilométeres távon az ifjúságiak mezőnyében Takács Tamara és Czéllai-Vörös Zsófia párosa kiváló versenyzéssel győzött a hazai szövetség tájékoztatása szerint, s ugyancsak nyert kajak egyesben Szabolcsi Bence. A Horváth Máté Sebestyén, Duró József kenus duó második, a Koós Norman, Szeiler Máté kajakkettős pedig harmadik lett.

Az U23-as korosztályban aranyérmet nyert a Lakatos Zsanett, Takács Kincső kenupáros, s harmadikként zárt a Horváth Noémi, Hagymási Anita, Farkasdi Ramóna, Bodonyi Dóra alkotta kajaknégyes.

Délután a 200 méteres távon győzött az ifjúságiak között a kenus Hajdu Jonathán (a képen), valamint a Nagy Vendel, Csizmadia-Kolos Attila kajakpáros, s harmadik lett a kajakos Birkás Balázs, míg a 23 éven aluliak mezőnyében Lakatos Zsanett nyerte a női kenusok döntőjét - a verseny honlapja szerint.

Az ifjúsági és U23-as válogatott összesen 8 arany-, 5 ezüst-, és 4 bronzérmet szerzett, úgy, hogy az U23-as korosztályban a B-válogatott szerepelt a kontinensviadalon.