US Open: Marija Kirilenko búcsúztatta Arn Grétát

2012. 08. 31.
Megosztás

Arn Gréta kétszettes vereséget szenvedett Marija Kirilenkótól a US Open női egyes versenyének második fordulójában.

A magyar teniszezőnek nem nagyon volt esélye a verseny 14. kiemeltje ellen, s végül 6:3, 6:2-re kikapott.
A Louis Armstrong Stadionban rendezett találkozón az első szett 42 perc alatt lett a világranglistán 12. orosz riválisé, és a folytatásban is az ő akarata érvényesült. 2:2-nél, majd 4:2-nél is elvette a WTA-rangsorban 121. magyar teniszező adogatójátékát, és végül kiszerválta a meccset.
Kirilenkónak mindössze 12, míg Arnnak 27 ki nem kényszerített hibája volt a találkozón, így a magyar lánynak nem sok esélye volt a győzelemre.
Különösen szembetűnő, hogy Arnnak egyszer sem volt bréklabdája, míg Kirilenko hét lehetséges alkalomból háromszor is elnyerte a magyar adogatójátékát.
A mérkőzés 1 óra 27 percig tartott – derül ki a viadal honlapjáról.
Arn kiesésével egyesben nincs már magyar játékos versenyben az év utolsó Grand Slam-tornáján, Szávay Ágnes, Babos Tímea és Czink Melinda már a nyitó körben búcsúzott.

Párosban a Czink Melinda, Szávay Ágnes duó két sima szettben vereséget szenvedett az Andrea Hlavackova, Lucie Hradecka cseh duótól. Az összecsapás 65 percig tartott.
Korábban a Marosi, Jurák magyar, horvát kettős három játszmában győzött le ellenfelét.

US OPEN

női egyes, 2. forduló
Kirilenko (orosz, 14.)–Arn (magyar) 6:3, 6:2

női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Andrea Hlavackova, Lucie Hradecka (cseh, 3.)-Czink Melinda, Szávay Ágnes 6:2, 6:4
Marosi, Jurak (horvát)-K. Bondarenko (ukrán), Pironkova (bolgár) 6:2, 3:6, 6:4