Úszás, ifjúsági Eb: Minden éremből egy a csütörtöki mérleg

2014. 07. 11.

A hollandiai Dordrechtben a csütörtöki nap minden fajta éremből jutott egy-egy a magyar küldöttségnek az ifjúsági úszó Európa-bajnokságon.

A legfényesebb érmet 200m pillangón Juhász Adél (a képen) szerezte, aki 2:10.93 idővel utasította magamögé spanyol és brit riválisát.

A másik két érmet, két nanjingi olimpiára készülő úszónk szerezte. A 400m gyors döntőjében Novoszáth Melinda két orosz úszó közé férkőzött be, s szerzett ezüstérmet. 200m mellen Horváth Dávid (a képen) kapaszkodott fel a dobogó harmadik fokára.

A nap elődöntőiben a nanjingi olimpikon Grátz Benjamin (200m vegyes), Kenderesi Tamás (200m pillangó, a képen) bejutott a pénteki fináléba. További döntőseink lesznek Holoda Péter (100m gyors) és Szabó Norbert (200m vegyes)

A csütörtöki magyar érmes eredmények:

Fiúk:
200m mell, Európa-bajnok: PILGER Max (Németország) 2:12.45, 2. CHUPKOV Anton (Oroszország) 2:13.27, 3. HORVÁTH Dávid 2:13.47

Lányok:
400m gyors, EB: OPENYSHEVA Arina (Oroszország) 4:12.76, 2. NOVOSZÁTH Melinda 4:13.53, 3. MULLAKAEVA Daria (Oroszország) 4:15.31

200m pillangó, EB: JUHÁSZ Adél 2:10.93, 2. BALBUENA HEREDIA Carmen (Spanyolország) 2:11.24, 3. CLYNES Amelia (Nagy-Britannia) 2:11.46

(MOB-bl, fotók: ejcswimming2014.com)