Utánpótlás-gála és Pap Eszter junior ezüstje a tiszaújvárosi nagyhéten

2012. 07. 18.
Megosztás

Tiszaújvárosban a 14. TVK Triatlon Nagyhét csúcseseményei, a triatlon felnőtt világkupa és junior Európa-kupa döntőinek versenynapján, délelőtt gyermek és serdülő gálát rendeztek immáron második alkalommal.

Korosztályonként a legjobb magyar 16-16 fiatal kapott versenyzési lehetőséget a „nagyok” pályáján.

A triatlon nagyhét kilencedik, befejező napja, a TVK Nap, a TREK Nyílt Magyar Gyermek- és Serdülő Utánpótlás Gálával kezdődött, egyfajta ráhangolásként a délutáni junior Európa-kupa és az elit világkupa-futamok előtt. Az utánpótlás-korosztályoknak meghirdetett erőpróbán az országos ranglista első 16 sportolója mellett meghívottak, osztrák, szlovák és cseh versenyzők is indulási lehetőséget kaptak, ezzel is emelve a verseny színvonalát.

Az ETU Triatlon Junior Európa-kupa pénzdíjas döntője a 14. TVK Triatlon Nagyhét kilencedik, befejező napjának második versenye volt. A szombati selejtezőből a fináléba jutott 25-25 sportoló a két körös, 500 méteres úszásban, 13,2 km-es (4 körös) kerékpározásban és a két körös, 3,2 km-es futásban mérte össze felkészültségét. A héraklészes Pap Eszter kiváló versenyzéssel második helyen végzett, férfiaknál Tarnai László legjobb magyarként a 4. helyen zárta a versenyt, 13 mp-el lemaradva a dobogó harmadik fokáról. A magyarok közül többen az első tízben zártak: a férfi versenyben Balogh Máté 5., Király István 6., Hankó Gábor 8., Anheuer Kristóf 9. lett; nőknél Fuchs Renáta 6., Takács Anna 7., Zelovics Dóra 8., Szabó Adrienn 9. lett.

A gyermekversenyt Putnóczki Dorka (TVK Mali) és Soós Gergő (Fergeteg Triatlon SE), a serdülőt Fuchs Dóra (Budaörsi TKE) és Lehmann Bence (TVK Mali) nyerte.

Az érmek és az első hat helyezettnek járó tárgyjutalmak átadásában dr. Fülöp György Tiszaújváros alpolgármestere, Pignitzky Dorottya a MOB Sport XXI. programjának vezetője, Pálffy Gábor, a TVK kommunikációs vezetője és dr. Márkus Gábor, a 14. TVK Triatlon Nagyhét főrendezője, a Szervező Bizottság társelnöke működött közre.