Vakbélgyulladás után is bajnoki címet szerzett Ligeti Dániel

2012. 10. 28.

Ligeti Dániel bajnoki címet szerzett a 120 kg-osok között a szabadfogású birkózók kecskeméti országos bajnokságán.

A londoni olimpián is szerepelt Ligeti Dánielt a múlt héten még vakbélgyulladás gyanújával kórházban kezelték, szombaton ennek ellenére megnyerte a 120 kg-osok küzdelmét a Kecskeméten rendezett szabadfogású és női birkózó országos bajnokságon.

Gulyás István szakágvezető tájékoztatása szerint a szombathelyi nehézsúlyú versenyzőn meglátszott, hogy nemrég még betegeskedett, ám összességében mégis magabiztosan gyűjtötte be az aranyérmet.

A viadalon a másik londoni szabadfogású olimpikon, a brit fővárosban ötödik, ám - a helyosztón őt legyőző üzbég Tyigijev pozitív doppingtesztje miatt - vélhetőleg hamarosan bronzérmes Hatos Gábor pihenőt kapott.

Rajta kívül a szabadfogás, valamint a nők legjobbjai is mind ott voltak Kecskeméten, ahol az egyetlen női olimpiai szereplő, a világbajnoki ezüstérmes Sastin Marianna könnyedén szerezte meg a 63 kg első helyét.

"Különösebb meglepetést nem hozott az ob, az esélyesek szinte mind nyertek" - mondta az MTI-nek Gulyás István.
"Csak 66 kg-ban lett más a győztes, mint akire számítottunk, ám ott Wöller Gergő sérülés miatt nem állhatott ki a fináléra Németh István ellen."