Vasárnap Kecskemét-Kaposvár döntő a Magyar Kupában

2013. 03. 02.
Megosztás

A háromnapos röplabda eseményt Dr. Gémesi György, Gödöllő város polgármestere és Boros Márta, a Magyar Röplabda Szövetség főtitkára nyitotta meg.

A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött, a napokban elhunyt Dr. Kaponya István, a Kaposvári Röplabda SE elnökségi tagjának, illetve Csiszár Géza, a csapat egyik főszurkolója emlékére.

Ahogy azt várni lehetett, a Kaposvár kezdte jobban a találkozót, de egy-két pontos előnynél nagyobbra csak az első technikai szünetnél sikerült szert tennie. Az első játékrészre mindkét oldalon a sok nyitásrontás volt a jellemző, de a címvédő pontosabb támadás befejezéseinek és jó sáncoknak köszönhetően elhúzott ellenfelétől a szett közepén. Gergye Roland ász értékű szervája után, 21-12-nél kikérte első idejét Oszuska Zoltán, a Dág edzője, de ezzel sem sikerült megakadályozni, hogy Fino végül 25-14-re - a második játszmalabdát értékesítve - megnyerje az első játszmát.

Cserével kezdte a második felvonást a Dág, Jánossyt, Krupánszky váltotta. Villámrajtot vett a Demeter-legénység: 5-1-nél már magához is hívta játékosait a Dág edzője. A legnagyobb különbség továbbra is a támadások hatékonyságában és sáncmunkában volt a két együttes között. A megszerzett előnyüket sikerült tartania Geigeréknek, majd amikor már kilenc ponttal elléptek ellenfelüktől, ismét dági időkérés következett. Nem változott a játék képe, Gergye ütésével ért véget a szett.

Két helyen is változtatott a címvédő a harmadik szett elején: Laszczik Iván és Schulcz István is pályára lépett. 4-3-nál a találkozó folyamán először vezetett a kupadöntőben fennállása során először szereplő Dági KSE, sőt, az első technikai időnél már 8-3 vezettek Zirighék. Sokáig nem örülhetett a Dág, 10-10-nél egyenlített a Fino. De a második technikai időnél ismét kétpontos dági előnyt mutatott az eredményjelző, azonban Kovács Zoltán bombáinak köszönhetően újra egyenlített a Kaposvár. A játszma hajrájában Bozóki Bence is játéklehetőséget kapott Demeter mestertől. 24-22-nél az újdonsült apuka, Geiger András ütése után az első mérkőzéslabdát értékesítve nyerte meg a találkozót a FINO Kaposvár, és jutott be ezzel elsőként a vasárnapi fináléba. A Dág együttese a mérkőzés után átvehette a Magyar Kupa bronzérmeket, ifj. Oszuska Zoltán pedig a csapat legjobbjának járó különdíjat.
MESTERMÉRLEG:
Demeter György (FINO Kaposvár vezetőedző):
Az első és második játszmában határozott nyitásokkal és jó ütemű sáncokkal meggyőzően uraltuk a játékot. A harmadik szettben változtattam és a figyelem is lankadt, így nagyobb küzdelemben győztük le a lelkesen játszó Dág együttesét.
Oszuska Zoltán (DÁGI KSE vezetőedző):
Úgy játszott a csapat, mintha nyomta volna a tét, ennek köszönhetően olyan hibákat követtünk el amiket nem szoktunk. Örültem volna ha jobban játszunk, de a Kaposvár ellen ez nagyon nehéz.

A másik elődöntőn a MAFC kezdte jobban a találkozót, pontosabb játékuknak köszönhetően ők mehettek előnnyel pihenni az első technikai szünetnél. Hatékonyabban támadtak az egyetemisták ennek eredményeképpen három ponttal elhúztak, amikor is Gyurkó Sándor időt kért. Remek labdameneteket láthatott a szépszámú nézősereg és már négypontos MAFC vezetést a második kis szünetnél. Takács és Tamasi sánca után második idejét is kénytelen volt kikérni a kecskemétiek mestere, majd az ifjúsági válogatott Pádárt is a pályára küldte, de nem sokat változott a játék képe. Miután a második játszmalabdát sem tudták megoldani a fővárosiak és négy pontra zárkózott a listavezető, Novák László kikérte első idejét. Végül egy rossz kecskeméti nyitással zárult a szett.

A második játszma elején meglépett ellenfelétől az alapszakasz győztes, a első pihenőnél három pont volt az előnyük. Jobban nyitottak Dorcsákék, aminek következtében Vocskó Máté nehezebben szervezte a csapata játékát, és így a kecskeméti sáncnak is könnyebb dolga volt. De elég volt egy kis megingás a kecskeméti oldalon, és ledolgozta négypontos hátrányát a MAFC. Újabb négypontos előnyt dolgozott le a MAFC, de Tóth András remek nyitása után ismét csak Novák Lászlónak volt mondanivalója tanítványainak, cserékkel is próbálta frissíteni együttesét, de a másik oldalon nagyon jól működött a Farkas, Pádár tengely és egyenlített a Kecskemét.

A továbbra is látványos és izgalmas küzdelem változatos eredményeket hozott a szett elején és hárompontos előnyt az egyetemistáknak. Az előző játszma elvesztése alaposan feltüzelte Vocskóékat, nem ismertek elveszett labdát és támadásban egymást múlták felül a játékosok, a második technikai szünetnél már öt pont volt az előnyük. Lecserélte feladóját Gyurkó Sándor, de sokat nem pihenhetett Tóth András, és az időkérés sem hozott változást a Kecskemét játékában, őrizte előnyét a fővárosi csapat. Zárkózott a hírös városi gárda, de Sow Ábrahám remek centertámadásával ismét három volt a különbség. Pádár bombaerejű nyitása után a MAFC mestere nyugtatta játékosait, akik végül Kunert Mátyás ütése után jutottak ismét előnyhöz.

A negyedik játszma elején már 6-4-nél időt kellett kérnie Novák Lászlónak a MAFC mesterének, de így is a kecskemétiek lehettek nyugodtabbak az első kis szünetnél. Dorcsák és Pádár pontjaival már öt pont volt a tavalyi ezüstérmes előnye. Továbbra is remek labdamenetek jellemezték a játékot, a kecskeméti csapatnak szinte nem volt gyenge pontja, már tizenegy ponttal is vezettek az akkor már öt cserével játszó egyetemisták ellen. Egy remek Pádár ütéssel és Tóth András blokkjával ért véget a játszma, ami az újabb egyenlítést jelentette a Kecskemétnek.

A kecskemétiek ott folytatták, ahol a negyedik szettben abbahagyták: két pontra elhúztak a játékrész elején, úgy tűnt, a MAFC megijedt a lehetőségtől. Derekasan küzdött a budapesti együttes, de nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. 8-4-es kecskeméti vezetésnél cseréltek térfelet a csapatok. A remekül játszó Farkas Péter ütésével már néggyel vezetett a döntő szettben Gyurkó Sándor együttese, amely végül megfordította mérkőzést.

A közönség-szórakoztató, izgalmakban bővelkedő találkozón, ha a vártnál nehezebben is, de igazolta az előzetes esélyeket a Kádár Kecskeméti RC és bejutott a vasárnapi döntőbe. A MAFC a találkozó után Boros Mártától, a szövetség főtitkárától vehette át a bronzérmeket. A csapat legjobbja, Tamasi István Gödöllő város különdíját kapta.
Gyurkó Sándor (Kádár Kecskeméti RC, vezetőedző):
Megpróbáltuk ezen a mérkőzésen pihentetni Pádár Krisztiánt, de nem úgy alakult a meccs. Amikor megnyugodtunk, a nyitásfogadásunk feljavult, blokkban és támadásban is jobb teljesítményt nyújtottunk. Játékosaim a harmadik szett végén a játékvezetők ítéletével voltak elfoglalva, de én azt mondom, nem is szabadott volna eljutnunk ilyen kiélezett szituációig, biztosan kellett volna nyernünk. A döntőben mi leszünk abban a helyzetben mint ma a MAFC, és remélem ilyen bátran és jól is fogunk játszani, mint ők.
Novák László (MAFC-BME Mapei, vezetőedző):
Felkészültünk a Kecskemét játékából és nagyjából azt is játszották, amire számítottunk, de Pádár Krisztián beállásával nagyban megváltozott a játék képe. Az első és harmadik szettben jobbak tudtunk lenni náluk, a negyedik játékrészben már pihentettem a játékosaimat, de az ötödik szettre elfáradtunk és nem sikerült a bravúr. Gratulálok az ellenfélnek és természetesen a játékosaimnak is.

Eredmények,
EVA FÉRFI ÉS NŐI MAGYAR KUPA NÉGYES DÖNTŐ,
FÉRFI ELŐDÖNTŐK:
FINO KAPOSVÁR SE – DÁGI KSE 3-0 (14, 14, 22), Gödöllő, Szent István Egyetem sportcsarnoka, 350 néző, vezette: ifj. Szabó Péter, Éva Tibor
FINO KAPOSVÁR SE: Magyar B.(4), Juhász P.(4), Geiger A.(10), Gergye R.(13), Kovács Z.(11), Dávid Cs.(4), csere: Dömötör L. (libero) , Deák M.(libero), Laszczik I.(3), Schulcz I.(6)
DÁGI KSE: Szauter P.(4), Jánossy B.(1), Horváth G.(5), ifj. Oszuska Z.(11), Pollák F.(7),Oszuska G.(1), csere: Krupánszki O., Zirigh B. (libero), Balázs B.

ÁDÁR KECSKEMÉTI RC – MAFC- BME MAPEI 3-2 (-20,21, -23, 13, 7), Gödöllő, Szent István Egyetem sportcsarnoka, 400 néző, vezette: Bátkai-Katona Ágnes, Tillmann Gyula
KÁDÁR KECSKEMÉTI RC: Tóth A.(3), Erki M.(6), Szappanos M.(8), Csányi D.(2), Farkas P.(16), Dorcsák L.(16), csere: Szabó T. (libero), Pádár K. (25), Török R. (), Szirmai A.
MAFC-BME MAPEI: Kunert M.(12), Tamasi I.(19), Vocskó M.(4), Takács G.(4), Sow Á.(6), Molnár I.(14), csere: Tihanyi P. (libero), Buzás M., Farkas T., Jahn P.(1), Pajor A. (1)