A férfi csapat kikapott a szerbektől

Vereséggel kezdtek a nők

2012. 07. 31.

A magyar női vízilabda-válogatott egygólos vereséget szenvedett az Egyesült Államok csapatától hétfőn a londoni olimpia pólótornájának első fordulójában.

A női vízilabdatorna egyik esélyesének számító amerikaiak ellen nem a legjobb előjelekkel szállt vízbe Merész András csapata, amely a játékok előtti felkészülés során négyszer is kikapott első olimpiai ellenfelétől. Bár a britek meccse után sokan elmentek, a magyar találkozó kezdetére ismét megtelt a csarnok meredek lelátója.

Drávucz hozta el a labdát, így a magyaroké volt az első támadás, az első gólt viszont az amerikaik szerezték. Bujka gyorsan egyenlített, aztán mindkét oldalon kimaradt egy-egy emberelőny. Steffens másodszor is vezetéshez juttatta az ellenfelet, majd egy perc múlva már harmadszor is betalált. Keszthelyi kihagyott büntetője után Drávucz végre bevette a rivális kapuját. A másik oldalon az amerikaiak villámgyorsan kihasználtak egy emberelőnyös helyzetet. A negyed végén egy gyors ellentámadásból Antal szépített (3-4).

A második negyed is amerikai góllal indult, válaszul Szűcs távoli lövése kötött ki a hálóban, majd Csabai szintén távolról egyenlített. Steffens emberelőnyös gólja után ötméteresből már ötödször talált be. A magyarok azonban ismét ledolgozták kétgólos hátrányukat: Szűcs újra távolról, Takács pedig előnyből lőtt gólt. Steffenset viszont megint nem sikerült tartani (7-8).

A nagyszünetben a helyi hangulatfelelős a Pomázról érkezett magyar szurkolókat is megszólaltatta, akik természetesen győzelmet jósoltak.
A medencében a forgatókönyv nem változott: Antal révén jött az egyenlítés, aztán megint kétgólos amerikai előny. Merész időt kért, utána Bujka használt ki egy fórt. A másik oldalon Villa iratkozott fel a góllövők közé (9-11).

A záró nyolc percben először nőtt háromra a különbség. Merész András csapata azonban nem adta fel, Tóth és Antal talált be, de Bolonyai sem tudta védeni Mathewson lövését. A kapitány az utolsó két perc előtt ismét időt kért, s Bujka góljával ismét sikerült egyre felzárkózni. Aztán újra Mathewson és Bujka következett, így az utolsó percben 14-13-ra vezettek az amerikaiak. Már csak hat másodperc volt hátra a támadóidejükből, amikor a bírók befújtak nekik egy fórt, ezzel pedig a mérkőzés végéig náluk maradt a labda.
A magyar női vízilabda-válogatott következő mérkőzésén, szerdán Kínával találkozik.

Merész András szövetségi kapitány:
"Sajnos végig rohannunk kellett az eredmény után, rossz szakaszok után jöttek a hősies szakaszok, de így sem tudtunk nyerni, vagy pontot szerezni. Ennyi hibával és tizennégy kapott góllal csak szerencsével lehet győzni, és ma nem volt szerencsénk. Voltak bíztató jelek, és elég hosszú az olimpia ahhoz, hogy tudjunk javítani".

Eredmény, A csoport, 1. forduló:
Egyesült Államok-Magyarország 14-13 (4-3, 4-4, 3-2, 3-4), Vízilabdacsarnok, 3000 néző, vezette: Littlejohn (brit), Danelon (brazil)
Magyarország: Bolonyai Flóra - Keszthelyi Rita, Szűcs Gabriella 2, Czigány Dóra, Bujka Barbara 4, Drávucz Rita 1, Menczinger Katalin
Csere: Antal Dóra 3, Takács Orsolya 1, Tóth Ildikó 1, Csabai Dóra 1, Kisteleki Hanna
Egyesült Államok góllövői: Jessica Steffens 7, Courtney Mathewson 4, Kelly Rulon, Kami Craig, Brenda Villa
Spanyolország–Kína 11–6 (2–2, 4–2, 4–2, 1–0)