Veszélyben a Fradi BL-elődöntője, minimális váci előny a KEK elődöntőben

2013. 03. 10.

A Ferencváros 30-23-ra kikapott a Valceától Dabason a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 5. fordulójában, így az elődöntőbe jutást illetően már nem a saját kezében van a sorsa.

A Ferencváros számára kulcsfontosságú volt a szombati mérkőzés, hiszen pontszerzés esetén biztos elődöntős, máskülönben a jövő hétvégi záróforduló dönt a sorsáról. Az utóbbi két KEK-kiírásban első FTC eddig erőn felül teljesített, hiszen Zácsik után másik ásza, Pena is kidőlt a sorból, emiatt múlt vasárnap kikapott a Krim Ljubljana vendégeként, így az egymás elleni összevetésben már a szlovén együttes a jobb. Most az a Valcea látogatott Dabasra, amely február 3-án 23-22-re kikapott a zöld-fehérektől, ám azóta a román alakulat sztárjai helyi sajtóértesülés szerint hozzájutottak elmaradt bérük egy részéhez, és újra összekapták magukat.

Eleinte nagyon jól támadott a hazai csapat, szinte minden támadása góllal ért véget, így a 7. percben már 6-4 volt az állás. Ekkor időt kértek a vendégek és kisvártatva egyenlítettek (7-7). Azonban a ferencvárosi támadó részleg továbbra is remekelt, állandósult a kétgólos előny, amikor az addig nem hibázó Tomori büntetőt rontott, majd újabb két hiba miatt ismételten egyenlő lett az állás (13-13). Elek Gábor vezetőedző időkérése sem használt, ugyanis újabb két Valcea-találat következett Barbosa révén, de a zöld-fehéreknek még a szünet előtt sikerült egyenlíteniük.

A fordulást követően Dajka csipkézte ki a bal felső sarkot, majd a rendkívül veszélyes Barbosát két percre kiállították, ám emberhátrányban fordított a Valcea. Sőt, Manaharova kiállítása alatt 18-20 lett az állás. Hullámvölgyben volt az FTC, ziccerek maradtak ki, és a 41. percben már három góllal vezettek a vendégek. Lehetett volna nagyobb is a hátrány, de Abramovics nagyokat védett. Cifra kiállításakor időt kért a Valcea abban a reményben, hogy megroppantja riválisát. A folytatásban is sok hibával játszott a magyar együttes, így 11 perccel a vége előtt 25-20-as hátrányba került, s innen már nem volt visszaút az FTC számára. A vendég gárda megérdemelten vitte el a fontos két pontot Dabasról.

Az egy hét múlva esedékes záráskor a Ferencváros a pont nélküli Zvenyigorod vendége lesz, a Valcea pedig a Ljubljanát fogadja. Utóbbi két csapat azonos pontszám esetén jobb a magyar együttesnél, ami azt jelenti, ha az ötödik forduló másik, vasárnapi meccsén a Krim Ljubljana - a papírforma szerint - legyőzi a Zvenyigorod együttesét, akkor az utolsó körben a Valcea sikere mindenképpen az FTC kiesését eredményezi, még ha a magyarok győznének is Oroszországban.

Női Bajnokok Ligája, II-es középdöntő csoport, 5. forduló:
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA-OLTCHIM VALCEA 23-30 (15-15), Dabas, játékvezetők: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
FTC: Abramovics, Pastrovics (kapusok), Cifra 1, Dajka 4, Ferenczi, Kocsis, Kovacsicz, Lukács, Németh, Such 2, Szamoránsky P. 2, Szarka, Szekerczés 2 (1), Szucsánszki 2, Tomori 7, Vérten 1
VALCEA: Navarro, Ungureanu (kapusok), Barbosa 6, Bradeanu 4, Bulatovic 7 (3), Curea 3, Farcau, Jovanovic, Manaharova 2, Manea 4, Meirosu, Nechita, Pineau 2
Kiállítások: 2, ill. 8 perc Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3.
Vasárnap:
Krim Ljubljana (szlovén)-Zvezda Zvenyigorod (orosz) 19.30

Az állás: 1. Ljubljana 6 pont/4 mérkőzés, 2. Valcea 6/5 (131-122), 3. FTC 6/5 (136-143), 4. Zvenyigorod 0

A csoportok első és második helyezettjei jutnak az áprilisi elődöntőbe, ahol az I. csoport 2. helyezettje a II. csoport 1. helyezettjével, és a II. csoport győztese az I. jelű kvartett másodikjával találkozik.

Minimális váci előny a KEK-negyeddöntőben

A több francia válogatottal felálló párizsi Issy Handball a kevés gólt hozó első félidőt követően két gólos előnybe került a Vác otthonában a KEK-negyeddöntő első mérkőzésén. Szünet után egyenlített a magyar csapat, majd döntetlen körüli állással kezdték az utolsó perceket a csapatok. Három másodperccel a vége előtt Niksics belőtte a győztes váci gólt, így minimális előnnyel készülhet a párizsi visszavágóra Gulyás István együttese

Gulyás István:
- Hitetlenül támadtunk, ezen kell javítanunk a visszavágóra. Optimista vagyok, Párizsban fog eldőlni a meccs. A védekezésünk jól működött, ehhez kell fölnőnünk a jövő heti mérkőzésre a franciák kapuja előtt.

Női KEK-negyeddöntő, 1. mérkőzés:
VÁC-ISSY PARIS 24-23 (9-11), Vác, játékvezetők: Muro, Rodriguez (spanyolok).
VÁC: Juhász E., Triffa (kapusok), Barján 4, Bíró, Ertl, Farkas V., Fülöp 3, Ivanics, Klivinyi 3, Mészáros, Nagy P., Niksics 2, Szádvári 3, Szondi, Tápai 7 (5), Virág 2
ISSY: Attingre, Batitella (kapusok), Briemant, Gardoni 2, Goudjo 6, Kpoze, Lassource 1, Mordal 4 (1), Moretto, N’Gouan, Niakate, Signete 5, Spincer 3, Toskovics 2
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 1/1.

Visszavágó: március 15., 19:30, Párizs

(Forrás: MTI, kezi.hu)