Viharsebes szlovák henger, fontos norvég siker

2012. 05. 13.
Megosztás

A kora délutáni mérkőzéssel kezdődött meg a jégkorong-világbajnokság szombati programja: az A-csoportban Szlovákia 5–1-re legyőzte Fehéroroszországot, a B-csoportban pedig Norvégia felülmúlta Lettországot (3–0).

A vb-t két vereséggel kezdő szlovákok sorozatban a harmadik mérkőzésüket nyerték meg. A fehéroroszok elleni találkozó a második harmad elején dőlt el, amikor a északi szomszédaink három és fél perc alatt négyszer találtak a kapuba – rendre egyenlő létszám mellett.
A norvégok – akik egyenlő létszám mellett ütött három góllal nyerték meg a lettek elleni ki-ki mérkőzést – negyeddöntőt érő helyre kapaszkodtak fel, és mivel két mögöttük helyezkedő csapattal (Németország, Dánia) játszanak még, jó eséllyel pályáznak a továbbjutásra a B-csoportban.

A következő két találkozón Franciaország válogatottja meglepetésre 4–2-re legyőzte a negyeddöntőbe vágyó Svájcot.
A második harmadban a svájciak még kiegyenlítettek kétgólos hátrányból, ám a harmadik periódusban – egy ötperces büntetés idején – kapott két gólra már nem volt válaszuk. A hajrában a svájciak kettős emberelőnyből sem tudtak a kapuba találni.
Cristobal Huet 41 védéssel, Stéphane és Teddy Da Costa egy-egy góllal óriási részt vállalt a tizenkét esztendeje várt francia sikerből.
Franciaország a győzelemmel hatalmas lépést tett a bennmaradás felé, míg a vereség jelentősen megtépázta Svájc negyeddöntős reményeit.
Németország egygólos győzelmet aratott Dánia ellen. A vezetést utóbbiak szerezték meg a találkozón a második harmad elején, de a rivális még a játékrész vége előtt egyenlített, majd a harmadik felvonás közepén a győztes találatot is megszerezte az egyenlő erők küzdelmében. A győztes németeknek ezzel hat pontjuk lett, a vesztes dánoknak maradt egy.

Az esti két összecsapás már a hatodik forduló kezdődött meg.

A jégkorong-világbajnokság Helsinkiben zajló A-csoportjában az egyik favoritnak számító Kanada jégbe döngölte a kiesés felé egyre erőteljesebben sodródó Kazahsztánt. A vesztes a 32. perc végéig még csak egygólos hátrányban volt, ám a záró harmadra teljesen összezuhant – 0–6 után a 44. percben kapust is cserélt –, és végül nyolcat kapott. Kanada tizenhat, Kazahsztán egy ponttal várja a hátralévő utolsó fordulót.

A stockholmi csoportban a társrendező svéd válogatottnak nem okozott gondot az Olaszország elleni papírforma győzelem elérése.
A végig hatalmas mezőnyfölényben játszó, ellenfelénél kétszer több kapura lövéssel próbálkozó svédek az első harmad után két góllal vezettek, majd a második harmad elején kettős fórból, a harmadik felvonás nyitányán pedig akcióból növelték tovább az előnyüket. A biztosan negyeddöntős svédek tizenöt, az olaszok két ponttal várják a csoport zárását.

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, FINNORSZÁG, SVÉDORSZÁG

A-CSOPORT (HELSINKI)
5. FORDULÓ
Szlovákia–Fehéroroszország 5–1 (1–0, 4–1, 0–0)
Svájc–Franciaország 2–4 (0–1, 2–1, 0–2)
6. FORDULÓ
Kazahsztán–Kanada 0–8 (0–1, 0–2, 0–5)
A csoport állása: 1.Kanada 16/6 mérkőzés, 2.Finnország 12/5, 3.Egyesült Államok 10/5, 4.Szlovákia 9/5, 5.Franciaország 6/5, 6.Svájc 6/5, 7.Fehéroroszország 3/5, 8.Kazahsztán 1/6