Világkupa, Kuusamo: Osztrák és norvég sikerek

2012. 12. 03.

A finnországi Kuusamóban folytatódott az északi összetett versenyzők világkupa-sorozata, vasárnap csapatsprint-versenyt rendeztek.

A győzelmet a Mario Stecher, Bernhard Gruber összeállítású osztrák csapat szerezte meg a norvégok és a franciák előtt.

A síugrást az osztrákok nyerték meg, átszámítva 28 másodperccel megelőzve a norvégokat és 36-tal a japánokat. Meglepetésre, az összetett világkupában vezető Jason Lamy-Chappuis gyengén ugrott, így a franciák csak negyedikként rajtoltak 51 másodperces hátránnyal.

Az első párok után az osztrákok tartották előnyüket, a japánok viszont utolérték a norvégokat. A helyzet azonban a táv kétharmada után sem változott. Ezt követően a franciák beérték a másik kettőt, sőt az osztrák második csapat és a szlovén is fel tudott zárkózni.

Az utolsó váltásnál Lamy-Chappuis meg tudott lépni, de aztán a norvég Mikko Kokslien és a csak nyolcadikként rajtoló szlovén Mitja Oranic még utol tudta érni. A hajrában az osztrákok előnye már 5 másodpercre olvadt, de így is elsőként értek célba a jól hajrázó norvégok és a franciák előtt.

ÉSZAKIÖSSZETETT-VK, KUUSAMO (FINNORSZÁG)
CSAPATSPRINT: 1. Ausztria I 34:54.3, 2. Norvégia II +5.4, 3. Franciaország I +6.2

Sífutás: Northug jól gazdálkodott előnyével

A finnországi Kuusamóban a férfiak klasszikus stílusú 15 km-es hendikepes versenyével folytatódott a sífutók világkupa-sorozata. A győzelmet a norvég Petter Northug szerezte meg az orosz Makszim Vjlegzsanyin és a kazah Alekszej Poltoranyin előtt.

A távnak Northug vághatott neki elsőként, akinek az előző két napi eredmények alapján 40 másodperces előnye volt Poltoranyinnal szemben. A norvég végig egyedül haladt az élen, ám mögötte egy több mint tíz fős üldözőcsoport jött össze, sokáig azonban nem nagyon változott a különbség az éllovas és közöttük.

A táv kétharmadát követően azonban hárman robbantottak, s Poltoranyin, Vjlegzsanyin és az összetett világkupa címvédője, a svájci Dario Cologna elkezdett zárkózni Northugra, s közvetlenül a stadion bejáratánál utol is érték, ám a norvég nem engedte megelőzni magát, és a célegyenesben nagyot hajrázva végül is 1.4 másodpercet megőrzött előnyéből orosz riválisa előtt.

SÍFUTÓ-VK, KUUSAMO (FINNORSZÁG)
FÉRFI 15 KM HENDIKEP (KLASSZIKUS STÍLUS): 1. Petter Northug (norvég) 41:38.3, 2. Makszim Vjlegzsanyin (orosz) +1.4, 3. Alekszej Poltoranyin (kazah) +3.4
AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:
1. Petter Northug (norvég) 335, 2. Alekszej Poltoranyin (kazah) 281, 3. Makszim Vjlegzsanyin (orosz) 252

Sífutás: Marit Björgen mindent besöpört

A finnországi Kuusamóban a nők klasszikus stílusú 10 km-es hendikepes versenyével folytatódott a sífutók világkupa-sorozata. A győzelmet a norvég Marit Björgen szerezte meg a lengyel Justyna Kowalczyk és a norvég Heidi Weng előtt.
Az előző két napi versenyek összesített időkülönbségével indultak a versenyzők, természetesen elsőként a mindkét viadalt megnyerő Björgen, akinek 53 másodperc volt az előnye az amerikai Kikkan Randallal szemben. Harmadikként a finn Krista Lahteenmaki, negyedikként Kowalczyk, ötödikként pedig Weng rajtolt.

Björgen olyan erős tempót diktált, hogy nemhogy csökkent volna, hanem még nőtt is az előnye, így nemcsak az összesítést, hanem a napi szakaszt is ő nyerte meg, s végül egy perc huszonegy másodperces előnnyel ért célba az üldözők előtt.

A második helyért hárman voltak versenyben, Kowalczyk, Weng és a hetedik helyről felzárkózó norvég Therese Johaug. Ők sokáig együtt haladtak – gyorsan lehagyva a másodikként rajtoló amerikait és a harmadik finnt –, de aztán a lengyel hosszú hajrát indított, amit a két norvég nem bírt, kettejük bronzcsatájából pedig végül Weng jött ki jobban.

Az összetett világkupát Björgen vezeti fölényesen, hiszen eddig a maximális 450 pontot gyűjtötte be, Johaug a második 273 ponttal, míg a mostani második helyének köszönhetően Kowalczyk már a harmadik.

NŐI 10 KM HENDIKEP (KLASSZIKUS STÍLUS): 1. Marit Björgen (norvég) 31:19.4, 2. Justyna Kowalczyk (lengyel) +1:21.4, 3. Heidi Weng (norvég) +1:23.9