Utánpótlás szinten vb-bronz és Eb-ezüst

2014. 09. 01.

A magyar U18-as női válogatott Madridban világbajnoki bronz, az U19-es férfi csapat Grúziában Európa-bajnoki ezüstérmet szerzett a vasárnapi helyosztó találkozókon.

A lányok nem mindennapi izgalmak után szerezték meg a bronzérmet.
Rosszul kezdték a találkozót, ugyanis 4–0-s hátrányban voltak az első negyed után. Ez a különbség még 6–2-nél is megvolt, ám a harmadik negyed után már 6–6-ot mutatott az eredményjelző. Az 1–1-es záró játékrész után jöhettek az ötméteresek, amiben a magyar lányok voltak jobbak, 4–3-ra megnyerték a szétlövést, így kezdődhetett az örömfürdőzés.

Petrovics Mátyás a meccs után:

"Kicsit elaludtunk a meccs elején, nem tudtuk ráerőltetni a görögökre az akaratunkat. De nem estünk össze, nem először bizonyítottuk, hogy fejben erősek vagyunk. Talán erre volt jó a Kanada elleni elődöntő, és az ott történtek, lelkileg felkészültünk arra, mi van, ha nagy hátrányba kerültünk az elején.

Megpróbáltunk aztán támadásban meglepni a görögöket, de miután ez annyira nem sikerült, visszaálltunk a második negyedtől a saját játékunkra. Utolértük őket, majd a harmadik negyedtől már meccsre szabott védekezést mutattunk be, az első két negyed tapasztalatait figyelembe véve. Ez eredményes volt, hiszen csak egy gólt lőttek onnantól, azt is emberelőnyből. Hozzáteszem, két jogos ötméterest nem kaptunk meg a meccs második felében, ha megkapjuk, talán eldől a meccs.

Azt mondtam a lányoknak az 5 méteresek előtt, hogy ez jutalma azoknak, akik ekkora szívvel küzdenek. Tegnap az amerikaiak ellen büntetőkkel maradt alul Görögország, kielemeztük a lövéseket, de tudtuk, hogy persze változtatnak majd. Jól reagáltunk, Kiss Alexandra pedig hármat is megfogott, amivel sokat segített nekünk.

Hétfőn este érkezünk haza, aztán szerdáig pihenőt kapnak azok a játékosok, akik az Eb-keretben is ott vannak, onnantól készülünk az ostiai Európa-bajnokságra."

NŐI VÍZILABDA, U18-AS VILÁGBAJNOKSÁG, MADRID
A 3. HELYÉRT
Magyarország–Görögország 7–7 (0–4, 5–2, 1–0, 1–1) – ötméteresekkel 4–3
Gólszerzők: Gurisatti, Horváth B. 2-2, Leimeter, Máté, Tóth Cs. 1-1, illetve Plevritu 3, Xenaki 2, Niarhaku, Eleftheiriadu 1-1

DÖNTŐ
Egyesült Államok–Kanada 5–4

A MAGYAR VÁLOGATOTT TAGJAI:
Gábor Kincső (UVSE), Szilágyi Dorottya (Dunaújváros), Tóth Csenge (Szentes), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Horváth Brigitta (Dunaújváros), Farkas Tamara (Szentes), Tamás Viktória (BVSC), Leimeter Dóra (BVSC), Kuna Szonja (UVSE), Hertzka Orsolya (UVSE), Varga Viktória (AVUS-BVSC), Máté Zsuzsanna (BVSC), Kiss Alexandra (UVSE)

A Horkai György által irányított U19-es magyar férfi válogatott a fináléban 4–1-es hátrányból felállt, és a harmadik negyedben már 5–4-re vezetett. Ezt követően azonban a szerbek egy 3–0-s sorozatot produkáltak, innen pedig már nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

Horkai György azt mondja, erőt kell meríteni ebből az ezüstéremből.

"Azt gondolom, megérdemlik a fiúk a gratulációt. Ugyan kikaptunk a döntőben a szerbektől, de ne feledjük, ez a szerb válogatott messze kiemelkedik a mezőnyből. Minden meccsét 5-10 góllal nyerte, az elődöntőben 10-5-re verték a horvátokat. Mi voltunk az egyetlen csapat, amely egyenrangú ellenfelének számított. Egyáltalán nem voltunk alárendelt szerepben a döntőben, sőt 1-4 után átvettük a vezetést is.

Ennek a nyárnak abszolút pozitív a mérlege, azt mondtam a srácoknak is, legyenek büszkék erre az ezüstéremre.

Ami a döntőt illeti, a szó szoros értelmében döntő volt, ahol nincs jobb vagy rosszabb csapat. A végén nekünk két olyan helyzetünk volt, amiből gólt érhettünk volna el, de nem sikerült. Az utolsó szerb gól szerintem két méteren belül volt, és elmaradt a javunkra egy büntető is, a centerünk befordult, agyonverték, nem kaptuk meg. Mások szerint is jogos volt, ezzel együtt szerintem nem vezették rosszul a játékvezetők a meccset. Legalábbis nem rajtuk múlt összességében. Azt a kőkemény emberfogást, amit a szerbek játszanak, azt nagyon jól csinálják, és engedik is nekik. Ez pedig nagyon fárasztó, a mi játékosaink elfáradtak.

Természetesen a meccs után szomorúak voltak a srácok, de amikor már a dobogón álltak, akkor azért más volt a helyzet. "