Vízilabda vk: Nem jutott elődöntő a Merész-csapat

2014. 08. 16.

A magyar női vízilabda-válogatott alulmaradt a kínai csapattal szemben, így nem jutott be a legjobb négy közé az oroszországi világkupán.

A pénteki keresztbejátszásos meccsen, ahol a csoportharmadik magyarokra a másik négyesben másodikként végzett ázsiaiak vártak, Merész András világ- és Európa-bajnoki bronzérmes együttese kezdett jobban. A vezetésre válaszul azonban -a kínaiak négy gólt is lőttek, s 4-1-re elhúztak.

A magyar válogatott igyekezett felzárkózni, ám e törekvését nem kísérte siker, a rivális 6-3-ra, majd 7-4-re is ellépett.

Bár a negyedik negyedben még 7-6-tal szorossá tették az állást Takács Orsolyáék, egyenlíteni nem tudtak, s a vetélytárs az utolsó percben elért találattal biztossá tette győzelmét, egyszersmind továbbjutását az elődöntőbe.

A vereség azt jelenti, hogy a magyar válogatott szombaton az alsóházi csatározásokban, az 5-8. helyért folytathatja Hanti-Manszijszkban.
Az első ellenfél az Egyesült Államoktól a negyeddöntőben 24-0-s (!) vereséget szenvedő Szingapúr lesz.

Merész András szövetségi kapitány:

"Ez a meccs az elején ment el, amikor kimaradt négy emberelőnyünk is, ez pedig döntőnek számított a folytatásban. Az Eb előtt nagyon magabiztosan vertük Kínát Görögországban, de akkor ők a Világliga után egy lecsengő fázisban voltak. Most ugyanez volt a helyzet, csak fordítva, hiszen mi az Eb-ről jöttünk ide. A különbség az, hogy ez a meccs azért jóval szorosabb volt. A végén egyszerűen semmi nem jött be, olyan lövések sem, amik máskor célba érnek. Pedig nagy akarattal visszajöttünk a meccsbe, felzárkóztunk 7-6-ra, de akkor egy buta hiba után a sarokból az üres kapuba lőttek. Megkaptuk a végén is a fórt, de valahogy kibirkózta azt is az ellenfél."

Eredmények
női Világkupa, negyeddöntők:

Kína-Magyarország 8-6 (2-1, 3-2, 2-1, 1-2), Vezette: Marie-Claude Deslieres (kanadai), Alexey Krapivin (orosz)
Kína: Jun Yang - Jing Zhang 1, Ping Liu, Yujun Sun 2, Huili Chen, Yating Sun, Donglun Song 2, Cong Zhang, Zihan Zhao 3, Jianing Tian, Xinyan Wang, Guannan Niu, Lin Peng
Magyarország: Kasó - Czigány, Antal, Kisteleki H. 1, Szücs, Takács 1, Illés, Keszthelyi 2, Tóth 2, Bujka, Hevesi, Menczinger, Gangl (kapus)
Gól/emberelőny: 1/12, illetve 2/10
Egyesült Államok - Szingapur 24 - 0 (8-0, 7-0, 5-0, 4-0)
Spanyolország-Dél-Afrika 12-2 (2-0, 3-0, 3-0, 4-2)
Oroszország - Ausztrália 8-10 (2-2, 2-3, 2-3, 2-2)

(Forrás: waterpolo.hu)