Sikeres volt az első hazai Skyrun futás a Duna Tower irodaház lépcsőházában

2013. 02. 25.

Magyarországon már rendeztek hasonló futóversenyt, de idén Skyrun néven egy egész éves versenysorozat fogja össze a futás speciális és egyre népszerűbb ágának, az emelkedő futásnak (uphill) az eseményeit.

Az első futam a Duna Tower irodaház mélygarázsában és lépcsőházában zajlott, egyenkénti indítással. Több, mint 300 futó vállalkozott arra, hogy a lehető leggyorsabban megtegye az összesen 18 emeletnyi lépcsőmászást és a bevezető szerpentin futást.

A férfiaknál a győzelmet Pelsőczy Attila terepfutó szerezte meg 2:32:94 idővel. Mögötte Kovács Zsolt 2:35:16, majd C. Szabó Zsolt 2:36:33 szerezték meg a dobogós helyeket.

A nőknél Szentpéteri Diána 3:04:53 idővel ért fel a toronyház és a dobogó tetejére, őt Boldizsár Zsófia 3:29:92 és Dr. Harsányi Zsuzsanna 3:34:13 követték.

A sportág hazai művelői már számos nemzetközi sikert értek el, több győzelemmel és világbajnoki címmel is gazdagítva a magyar terepfutók dicsőségét.

A sorozat izgalmas és hasonlóan különleges helyszíneken folytatódik, a következő rajt március végén lesz.