Téli Mátra a teljesítménytúrázók és terepfutók januári találkozója

2013. 01. 28.

A 18. alkalommal megrendezett Téli Mátra teljesítménytúra és terepfutó verseny idén is óriási tömegeket vonzott a nehéz terep és a jeges, havas, fagyos idő ellenére. A 4 távon összesen 2723 induló állt a rajtvonalhoz és 2073 célba érkezőt regisztráltak.

Az indulók között szép számmal akadtak ismert és eredményes sportolók, a leghosszabb távon nagyon komoly presztízs harc zajlott. A sokszoros csúcstartó és talán hazánk jelenleg legeredményesebb hosszútávú terepfutója Németh Csaba, valamint a hasonlóan ismert Ispánki Zoltán fej fej mellett haladtak a rajttól, hatalmas tempót diktálva - végül 4:11 alatt értek célba, hajszállal Ispánki hajrázott jobban.

Azonban ez a második és harmadik helyre volt elegendő, hiszen az isaszegi Nagy István remek taktikával és kirobbanó formával a táv második felén közel 8 percet adott az élen lévőknek - ez a verseny azon sajátosságából adódik, hogy a résztvevők nem egyszerre rajtolnak és csak az idők összesítése után derül ki a végleges sorrend.

A legjobb futók között a rokon sportágak versenyzői is szép eredményeket értek el: 7. helyen érkezett célba Kis Gyula Ironman triatlonista (4:31), 8. Lőrincz Olivér MTB edző és versenyző és 16. helyen pedig Sipiczki Csaba tereptriatlonista.

A női versenyben Szabó Judit (5:53), Dévényi Ildikó (6:05) és Kertész Dóra (6:07) volt a sorrend. A leghosszabb „XL” távon (40 km és 1600 m szintkülönbség) 849 indulót számoltak a szervezők.

A rövidebb túrák közül legnépszerűbb az „L” jelzésű volt, ahol 897 induló vágott neki a 34 km hosszú és 1238 m szintkülönbségű távnak. Itt a nőknél a X2S TEAM színeiben versenyző Farkasdi Edina – többszörös pályacsúcstartó – magabiztos győzelmet aratott 4:32 idővel, Reniczki Enikő (5:19) és Szilágyi Brigitta (5:25) előtt. A férfi versenyben Novai György (3:32), Sándor Gergő (4:20) és Dr. Bakos Gergő (4:24) volt a sorrend.

(Forrás: terepsport.hu, Foto: X2S TEAM)